HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves
Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova
nga AlbaniaSoccer    E diel, 04 Nentor 2012 18:37    pdfShtypEmail
prishtina_-ferizaj_2Prishtina e ka ruajtur hapin në luftë për titull të kampionit.

Skuadra e Afrim Tovërlanit të dielën i ka fituar tri pikë të reja dhe shumë të rëndësishme, edhe atë si mysafire e...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Besa fiton sërish në shtëpi, Drenica me një tjetër barazim
nga AlbaniaSoccer    E diel, 04 Nentor 2012 12:02    pdfShtypEmail
drenica-vellaznimiDje janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së XIII në Raiffeisen Superligë. Skuadra e Besës ka shënuar fitoren e tretë në këtë edicion, të dytën radhazi, duke e mposhtur...
Lexo ma...
 
Sokoli merr Ferizajin për ta kthyer në Superligë
nga AlbaniaSoccer    E premte, 02 Nentor 2012 15:19    pdfShtypEmail
bylbyl_sokoliTrajneri më i suksesshëm kosovar, Bylbyl Sokoli, do të udhëheqë skuadër të kategorisë së dytë deri në fund të edicionit 2012\\2013.

Sokoli të mërkurën është emëruar trajner i...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Liria-Kosova (V) u mbyll pa fitues
nga AlbaniaSoccer    E premte, 02 Nentor 2012 01:00    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesNdeshja ndërmjet Lirisë dhe Kosovës (V), e cila u zhvillua sot në Gjakovë dhe e hapi javën e 13-të në Raiffeisen Superligë, është mbyllur pa fitues, 1:1. Të dy golat e kësaj sfide u...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Afrim Tovërlani e fillon me humbje rikthimin e tij ne krye te Prishtines
nga AlbaniaSoccer    E diel, 28 Tetor 2012 17:49    pdfShtypEmail
prishtina.jpg3Skuadra e Trepçës ka shënuar fitore para tifozëve të vet në sfidën e javës së XII në Raiffeisen Superligë kundër kampiones në fuqi, Prishtinës, me rezultat 2-1. Prishtinasit kaluan...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL