HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves
Raiffeisen Superliga/ Prishtina e rrit epërsinë ndaj ndjekësve
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 25 Mars 2013 23:25    pdfShtypEmail
Prishtina-liriaSkuadra e Prishtinës ka shënuar fitore tejet të vështirë në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Hajvalinë, të dielën, në kryeqytet, me rezultat 1:0...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ “Tips Elit”, projekti më i ri i FFK-së
nga AlbaniaSoccer    E diel, 17 Mars 2013 07:14    pdfShtypEmail
ball_goal“Tips Elit” është projekti më i ri i Federatës së Futbollit të Kosovës. Ky projekt ka për qëllim koordinimin dhe organizimin e akademive  të futbollit në klubet e Superligës, në...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Shtyhen ndeshjet e fundjavës
nga AlbaniaSoccer    E diel, 17 Mars 2013 07:02    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesBazuar në kërkesën e KF "Besa" nga Peja dhe KF "Feronikeli" nga Drenasi, lidhur me terminet e ndeshjeve të javës së 19-të të Raiffeisen Superligës, e sidomos të ndeshjes Besa-Vëllaznimi...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Ndeshjet e javes se XIX
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 14 Mars 2013 16:23    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesKomisioni i Garave i Raiffeisen Superligës ka aprovuar kërkesën e KF “Hysi” për ndryshimin e terminin të ndeshjes Hysi-Prishtina, e cila do të zhvillohet të shtunën në Merdar...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Prishtina barazoi pa gola me Besën
nga AlbaniaSoccer    E martë, 12 Mars 2013 12:59    pdfShtypEmail
prishtina_liriaPrishtina nuk ka arritur t’i shfrytëzojë barazimet e dy ndjekësve më të afërt, Trepçës’89 dhe Trepçës për ta shtuar epërsinë në kreun e tabelës, pasi ka barazuar edhe vet, të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL