HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga Kosova/ Fadil Rama jep doreheqjen nga Drenica
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 19 Shtator 2013 01:46   pdfShtypEmail

Trajneri i Drenices Fadil Rama ka dhene sot doreheqjen nga drejtimi i skuadres. Kete fakt e ka konfirmuar edhe kryestari i klubit nga Skenderaj Iliaz Halili. "Pas rezultateve te dobeta ne kete fillim sezoni te skuadres sone, kryetrajneri Fadil Rama ka vendosur qe te japi doreheqjen nga drejtimi i skuadres", ka thene Halili.

Tahir Lushtaku i cili e ka drejtuar ekipin sezonin e kaluar, eshte njeri prej trajnereve kandidate per te marre postin drejtues te skuadres.

Pas pese ndeshjesh ne Raiffeisen Superliga te Kosoves, Drenica ka fituar vetem nje ndeshje dhe ka humbur kater duke u renditur e fundit ne tabelen e klasifikimit me 3 pike


busy
komente