HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 22 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kupa e Kosoves
Kosova/ Trepça’89 fituese e Superkupës
nga AlbaniaSoccer    E diel, 12 Gusht 2012 10:24    pdfShtypEmail
TrepcaFutbollistët e Trepçës’89 kanë shënuar fitore në ndeshjen e sotme të Superkupës kundër skuadrës kampione në fuqi, Prishtinës.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Shahin...
Lexo ma...
 
Kupa Kosoves / Trepça’89 mund Ferizajn dhe fiton Kupen
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 09 Qershor 2012 09:41    pdfShtypEmail
TrepcaFutbollistët e Trepçës’89 kanë shënuar fitore në finalen e Kupës së Kosovës në futboll, duke e mposhtur, të enjten, në kryeqytet skuadrën e Ligës së Parë, Ferizajn, me rezultat...
Lexo ma...
 
Kupa Kosoves / Kosova e Prishtinës fituese e Kupës së Kosovës per femra
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 09 Qershor 2012 09:33    pdfShtypEmail
kupa_kosovesPara ndeshjes finale te meshkujve u zhvillua edhe ndeshja finale e Kupës së Kosovës për femra. Ky aktivitet u zhvillua për herë të parë kete vite dhe këtë trofe e fitoi Kosova e...
Lexo ma...
 
Kupa Kosoves/ Trepça’89 – Ferizaj, finalja e Kupës së Kosovës
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 24 Maj 2012 18:53    pdfShtypEmail
kupa_kosovesTrepça’89 dhe Ferizaj do të luajnë në finalen e Kupës së Kosovës në futboll, që më 7 qershor do të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë.

Ferizaj ka bërë befasinë më...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosoves/ Pa fitues në sfidat e para gjysmëfinale
nga AlbaniaSoccer    E premte, 04 Maj 2012 16:29    pdfShtypEmail
kupa_kosovesNdeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll nuk kanë dhënë fitues. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë ndërmjet Trepçës’89 dhe Hysit ka...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL