HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kupa e Kosoves
Kupa e Pavarsise/ Kampionet e Kosoves fitojne ne Vlore trofeun simbolik
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 28 Nentor 2011 23:29    pdfShtypEmail
hysi__golU luajt ne stadiumin “Flamurtari” Kupa e Pavarsise, nje trofe simbolik i kthyer tashme ne nje tradite te pervitshme me rastin e dites se pavarsise ne 28 nentorit.

Kater skuadra shqiptare kane...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosovës / Prishtina me lehtësi në gjysmëfinale
nga Yll Begu    E mërkurë, 13 Prill 2011 17:23    pdfShtypEmail
prishtina_-ferizaj_2Skuadra lidere në Raiffeisen Superligë, Prishtina, ka kaluar me lehtësi sfidën e sotme çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Ulpianës në Lipjan, duke shënuar fitore, me rezultat 4:0...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosovës / 2 Korriku rrëzoi Vëllaznimin, Ferizaj kaloi Ballkanin
nga Yll Begu    E enjte, 17 Mars 2011 18:15    pdfShtypEmail
Flamurtari_gjilaniSkuadra e 2 Korrikut, e cila militon në Ligën e parë të Kosovës ka arritur ta eliminojë skuadrën elitare, Vëllaznimin, në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosovës / Prishtina, Besa e Flamurtari bindëse
nga Yll Begu    E mërkurë, 16 Mars 2011 16:43    pdfShtypEmail
drenica-vellaznimiLiria, Prishtina, Ulpiana, Besa, Flamurtari dhe Gjilani janë gjashtë skuadrat e para çerekfinaliste të Kupës së Kosovës, derisa dy skuadrat e tjera do të përcaktohen në ndeshjet e nesërme...
Lexo ma...
 
Sot vendoset për incidentin
nga AlbaniaSoccer    E martë, 08 Qershor 2010 11:53    pdfShtypEmail
ffkKomisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), sot (e martë) do ta mbajë mbledhjen për incidentin që ndodhi në finalen e Kupës së Republikës së Kosovës në Futboll në...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL