HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Pavarsise/ Kampionet e Kosoves fitojne ne Vlore trofeun simbolik
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Nentor 2011 23:29   pdfShtypEmail

hysi__golU luajt ne stadiumin “Flamurtari” Kupa e Pavarsise, nje trofe simbolik i kthyer tashme ne nje tradite te pervitshme me rastin e dites se pavarsise ne 28 nentorit.

Kater skuadra shqiptare kane marre pjese dhe ne fund kampione eshte shpallur Hysi. Tre te tjerat ishin Flamurtari Vlores, Shkendija Tetoves dhe Otranti Ulqinit.

Gjate ketij turneu u zhvilluan tre ndeshje nga 45 minuta por nuk u realizua asnje gol.
Ndeshja e pare u zhvillua ndermjet Shkendijes dhe Otrantit. Asnjera skuader nuk e gjeti golin ne lojen e rregullt, kurse nga 11 metershat me te sakte ishin tetovaret, që fituan 3:1.
Ne ndeshjen e dyte u perplasen Hysi dhe Flamurtari por dhe ky takim perfundoi ne barazim. Nga penalltite kosovaret u treguan me te sakte se vendasit dhe fituan me rezultatin 4:3.

Ne finale Hysi fitoi me penallti ndaj Shkendise dhe fitoi kete trofe simbolik. Me pare Kupen e Pavarsise e kishin fituar Flamurtari dhe Renova vitin e shkuar.
busy
komente