HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosovës / Prishtina me lehtësi në gjysmëfinale
nga Yll Begu   E mërkurë, 13 Prill 2011 17:23   pdfShtypEmail

prishtina_-ferizaj_2Skuadra lidere në Raiffeisen Superligë, Prishtina, ka kaluar me lehtësi sfidën e sotme çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Ulpianës në Lipjan, duke shënuar fitore, me rezultat 4:0. Pa problem në gjysmëfinale ka kaluar edhe Besa, e cila në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë ka mposhtur skuadrën e fundit në renditjen e Raiffeisen Superligës, Ferizajn, 3:1, derisa Gjilani vetëm pas vazhdimeve ka gjunjëzuar skuadrën e 2 Korrikut, me rezultat 1:0.

Rezultatet
Ulpiana-Prishtina             0:4
Besa-Ferizaj                    3:1
2 Korriku-Gjilani              0:1, pas vazhdimeve

E enjte
Liria-Flamurtari (në orën 15:00)


busy
komente