HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kupa e Kosoves
FFK / Penalltite percaktuese per ekipet!
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 03 Mars 2010 09:36    pdfShtypEmail
ffkKomisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (KG i FFK), ka marr vendim që gjysmëfinalisti i katërt në mes Drenicës dhe Vëllaznimit, të përcaktohet pas ekzekutimit të...
Lexo ma...
 
Lendohet Ismet Ramushi, thyen krahun!
nga AlbaniaSoccer    E martë, 02 Mars 2010 09:32    pdfShtypEmail
ismet_ramushiSulmuesi gjilanas, Ismet Ramushi në takimin e kthimit të çerekfinales së Kupës së Republikës së Kosovës në Futboll ka pësuar një lëndim serioz i cili do ta mbaj jashtë fushë edhe...
Lexo ma...
 
Kupa Kosoves / Sot luhen ndeshjet e kthimit 1/8 Finales!
nga AlbaniaSoccer    E diel, 28 Shkurt 2010 08:28    pdfShtypEmail
kupa_kosovesKarahoda: Do ta eliminojmë Hysin

 

Sulmuesi i Lirisë, Fatih Karahoda, ka thënë se skuadra e tij ka fuqi që ta mund Hysin të dielën në “Përparim Thaçi” të Prizrenit.

Liria dhe...
Lexo ma...
 
U zhvilluan takimet e para çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 24 Shkurt 2010 17:47    pdfShtypEmail
kupa_kosovesFituesi në fuqi i Kupës së Republikës së Kosovës në Futboll, Hysi më rezultat të ngushtë 3-2, ka fituar sfidën e parë ndaj Lirisë, në kuadër çerekfinales së kësaj gare mjaft...
Lexo ma...
 
Kosova/ Te gjithe duan Kupen
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 24 Shkurt 2010 14:36    pdfShtypEmail
kupa_kosovesNdeshjet e çerekfinales së Kupës së Republikës së Kosovës në Futboll do të zhvillohen sot (e mërkurë). Takimi kryesor i këtij rrethi është ai ndërmjet skuadrës së Hysit dhe Lirisë...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL