HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hidhet shorti Kupën e Kosovës
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Nentor 2009 16:18   pdfShtypEmail

kupa_kosovesTë premten në ambjentet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), është hedhur shorti për garat e rrethit të ardhshëm të Kupës së Republikës së Kosovës. Fati deshi që  në këtë rreth të garave do të ballafaqohen rivalët e vjetër: Liria dhe Prishtina. Në këtë rreth të garave ndeshje të bukura parashikohen të zhvillohen edhe në takimet: Besa - Ferizaj, Gjilani - Flamurtari dhe Vëllaznimi - KEK-u. Kurse fitues i edicionit të kaluar të kësaj gare prestigjioze, Hysi do të udhëtojë në Vushtrri, ku do të takohet më Kosovën.

Ndeshjet :

Trepça  - Llapi

Drenica - Rahoveci

Kosova (V) - Hysi

Liria - Prishtina

Besa - Ferizaj

Fushë Kosova - Ballkani

Gjilani - Flamurtari

Vëllaznimi - KEK-u

Fatmir Bytyçi

 


busy
komente