HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Republikës së Kosovës
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Tetor 2009 10:34   pdfShtypEmail

kupa_kosovesHysi, që vitin e kaluar fitojë Kupën e Kosovës, në rrethin e dytë të garave kualifikohet pa lojës, sikurse Ferizaj

Fatmir Bytyçi

KEK-u - Trepça ’89, ndeshje kjo që zhvillohet të mërkurën në Kastriot, në kuadër të rrethit të parë të Kupës së Republikës së Kosovës në Futboll, vlerësohet të jetë një nga takimet kryesor të rrethit të parë. Ndërkohë në takimet tjera favorizohen skuadra e Raiffesien Superligës, përballë skuadrave që garojnë në rang më të ulët garash. Hysi, që vitin e kaluar fitojë Kupën e Kosovës, në rrethin e dytë të garave kualifikohet pa lojës, sikurse Ferizaj.

Box

Të mërkurën takohen:

KEK-u - TREPÇA ‘89

(Z. Berisha, A. Rexhepi, N. Ibrahimi)

PRISHTINA - GJAKOVA

(B. Sejdiu, F. Agerbashi, A. Latifi)

ULPIANA - VËLLAZNIMI

(I. Pllana, G. Mehmeti, M. Ibrahimi)

FLAMURTARI - BESIANA

(Z. Qorraj, A. Peshteri, Z. Miranaj)

2. KORRIKU - TREPÇA

(I. Kelmendi, A. Gashi, D. Muriqi)

LIRIA - SHARRI

(Sanie Krasniqi, A. Latifi, G. Havolli)

RAHOVECI - TEFIK ÇANGA

(T. Maloku, F. Sekiraça, A. Humolli)

BESA - FERONIKELI

(E. Janovaliu, G. Daka, F. Brahushi)

ISTOGU - BALLKANI

(O. Caka, H. Fetahu, K. Bajrami)

DRENICA - DUKAGJINI

(P. Hasani, M. Aliu, A. Sopi)

DRITA - KOSOVA (v)

(M. Ferati, G. Shala, I. Veseli)

Të enjten takohen:

RAHOVERI - F. KOSOVA

(Hajriz Hajdari, E. Baliqi, N. Rraci)

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 14:00.


busy
komente