HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova/ Trepça’89 fituese e Superkupës
nga AlbaniaSoccer   E diel, 12 Gusht 2012 10:24   pdfShtypEmail

TrepcaFutbollistët e Trepçës’89 kanë shënuar fitore në ndeshjen e sotme të Superkupës kundër skuadrës kampione në fuqi, Prishtinës.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë ka përfunduar me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi kapiteni i skuadrës mitrovicase, Shpëtim Idrizi, në minutën e 4-ter, nga penalltia, pasi më herët Kastriot Rexha u ndalua në mënyrë të palejueshme. Kjo epërsi e hershme bëri që mitrovicasit në vazhdim të ndeshjes të përqendrohen në mbrojtje dhe ta ruajnë me sukses atë deri në fund. Në anën tjetër skuadra kampione edhe pse ishte këmbëngulëse drejt portës së Enes Manxhollit nuk ia doli që të shfaqet e rrezikshme dhe të gjejë golin e barazimit. Në fund, kapitenit të Trepçës’89, Shpëtim Idrizi trofeun ia dorëzoi kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri.


busy
komente