HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Kosoves/ Trepça’89 – Ferizaj, finalja e Kupës së Kosovës
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Maj 2012 18:53   pdfShtypEmail

kupa_kosovesTrepça’89 dhe Ferizaj do të luajnë në finalen e Kupës së Kosovës në futboll, që më 7 qershor do të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë.

Ferizaj ka bërë befasinë më të madhe në këtë edicion të garave, duke e eliminuar Prishtinën në gjysmëfinale. Ferizajasve u mjaftoi një barazim pa gola para tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit për të ‘prekur’ finalen e kupës për herë të parë në histori të klubit. Sfida e parë në kryeqytet kishte përfunduar, 1-1.

Ndërkohë, Trepça’89 ka shënuar fitore si mysafire në Merdar kundër Hysit, me rezultat 1-0, duke e kompensuar barazimin si vendase 1-1. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Kastriot Rexha, me gjuajtje me kokë pas harkimit të Shpëtim Idrizit, në minutën e 45-të.


busy
komente