HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Shtator 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Vllaznia4400612
2up(3)Dinamo430129
3down(2)Shenkolli420226
4down(3)Erzeni420206
-up(7)Veleciku420206
6down(5)Beselidhja4202-16
7down(6)Iliria411204
8same(8)Korabi4112-44
9up(10)Burreli4103-33
10down(9)Vora4022-22

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(6)Besa421127
2same(2)Oriku421127
3up(7)Apolonia421117
4down(1)Egnatia421107
5up(8)Pogradeci420216
6down(3)Tomori413016
7down(4)Lushnja413016
8down(5)Bylis4112-14
9same(9)Turbina4112-24
10same(10)Elbasani4004-50


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte