HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Vllaznia330059
2up(7)Shenkolli320136
3down(2)Dinamo320116
-up(4)Erzeni320116
5up(7)Beselidhja320106
6down(3)Iliria311114
7down(4)Veleciku3102-13
8down(4)Korabi3102-43
9same(9)Vora3012-21
10same(10)Burreli3003-40

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Egnatia321027
2up(4)Oriku320126
3down(2)Tomori312015
4down(2)Lushnja312015
5down(4)Bylis311114
6same(6)Besa311104
7up(8)Apolonia311104
8down(6)Pogradeci3102-13
9up(10)Turbina3102-23
10down(9)Elbasani3003-40


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte