HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Shtator 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Vllaznia6600818
2same(2)Dinamo6411413
3up(6)Beselidhja630309
4down(3)Erzeni630309
-up(5)Veleciku630309
6up(8)Iliria622238
7down(4)Shenkolli621307
8down(6)Burreli6204-56
9same(9)Korabi6123-55
10same(10)Vora6024-52

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(2)Pogradeci6402512
2up(4)Oriku6321411
3same(3)Besa6321311
4up(6)Bylis6312310
5down(1)Egnatia6312-110
6up(8)Tomori623119
7down(5)Apolonia622208
8down(7)Lushnja614107
9same(9)Turbina6114-64
10same(10)Elbasani6006-90


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte