HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19

Player Information - Oltion BALLUKU

Personal data

Picture of Oltion BALLUKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Oltion BALLUKU
Player Position:Mbrojtes

Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2018-19Iliria------------
Kategoria 1 2016-17Iliria------------
Kategoria 1 2017-18Iliria------------
Kategoria 1 2015-16Iliria------------
Kategoria 1 2014-15Iliria------------
Kategoria 1 2012-13Burreli------------
Kategoria 1 2011-12Burreli------------
Kategoria 1 2010-11Burreli2-2---------
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti------------
Kategoria 1 2009-10Burreli33-1--1-----
Career Total5321--1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2018-192018-19IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2016-172016-17IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2017-182016-17IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2015-162015-16IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13BurreliMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12BurreliMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11BurreliSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiMbrojtes
Kategoria 1 2009-102009-10BurreliPLAYERS