HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
Team Info - VELLAZNIMI
VELLAZNIMI
Address:KF VELLAZNIMI, Klubi Futbollistik Vellaznimi, Kosove,  Gjakove, Republika e Kosoves 
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:KF VELLAZNIMI
Team Name:VELLAZNIMI
Short Name:VLL

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2014-15 Raiffeisen Liga - Kosove 8 29 33 8/9/12 22:29 0
2012-13 Raiffeisen Liga - Kosove 11 33 27 6/9/18 23:43 21
2011-12 Raiffeisen Liga - Kosove 3 33 55 15/10/8 43:38 21
2010-11 Raiffeisen Liga - Kosove 11 22 23 6/5/11 28:39 21
2009-10 Raiffeisen Liga - Kosove 10 25 25 7/4/14 24:36 28