HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Ekipi - VELLAZNIMI [VLL]


 PLAYERSPlayedStarting line-upInOut
0Gjergj BUSHAJGjergj BUSHAJ  Republika e Kosoves08. Mars 1991 (33)88-1
0Ednor CELAEdnor CELA  Republika e Kosoves19. Shtator 1985 (38)433403
0Leorent DAKAJLeorent DAKAJ  Republika e Kosoves- (-)12111201
0Drilon DRAGUSHADrilon DRAGUSHA  Republika e Kosoves- (-)99--
0Korab DULATAHUKorab DULATAHU  Republika e Kosoves19. Korrik 1989 (34)----
0Alban DULAZEKAAlban DULAZEKA  Republika e Kosoves05. Maj 1988 (36)11-1
0Shpëtim DURAKUShpëtim DURAKU  Republika e Kosoves29. Qershor 1989 (34)----
0Nikollë DUSHINikollë DUSHI  Republika e Kosoves26. Tetor 1986 (37)----
0Rafael FRROKAJRafael FRROKAJ  Republika e Kosoves27. Nentor 1985 (38)----
0Atdhe GASHIAtdhe GASHI  Republika e Kosoves21. Shtator 1985 (38)88-2
0Robert GJERAJRobert GJERAJ  Republika e Kosoves12. Prill 1985 (39)77--
0Rilind JUNIKURilind JUNIKU  Republika e Kosoves07. Dhjetor 1990 (33)655605
0Pajtim KAMERIPajtim KAMERI  Republika e Kosoves27. Gusht 1990 (33)----
0Valon KASAPIValon KASAPI  Republika e Kosoves02. Dhjetor 1986 (37)77-2
0Prek KOLAJPrek KOLAJ  Republika e Kosoves- (-)20-20-
0Ndrec KOMANINdrec KOMANI  Republika e Kosoves28. Prill 1981 (43)233203
0Kushtrim MUSHICAKushtrim MUSHICA  Republika e Kosoves01. Maj 1985 (39)99--
0Ylli MYRTAYlli MYRTA  Republika e Kosoves19. Shtator 1989 (34)60-60-
0Ermir NIKOLICErmir NIKOLIC  Bosnia and Herzegovina22. Nentor 1989 (34)----
0Liridon PODRIMJALiridon PODRIMJA  Republika e Kosoves23. Mars 1989 (35)100-100-
0Shpat QERIMIShpat QERIMI  Republika e Kosoves01. Qershor 1989 (35)855803
0Berat SELMANAJBerat SELMANAJ  Republika e Kosoves04. Dhjetor 1990 (33)----
0Venhar SERMAXHAJVenhar SERMAXHAJ  Republika e Kosoves- (-)277202
0Shpat TETRICAShpat TETRICA  Republika e Kosoves02. Mars 1990 (34)77-1
0Kreshnik VULAKreshnik VULA  Republika e Kosoves01. Janar 1977 (47)22--
0Alban XHARAVINAAlban XHARAVINA  Republika e Kosoves10. Shtator 1987 (36)----
0Albin ZHUBIAlbin ZHUBI  Republika e Kosoves09. Prill 1991 (33)----
Total
 
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Alban BEKTESHIAlban BEKTESHI  Republika e Kosoves- (-)99-22-2-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-2-----