HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Roland PEQINI

Personal data

Picture of Roland PEQINI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Roland PEQINI
Birthday (Age):25. Nentor 1990 (33)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 01KukësivsVllaznia100--------
Saturday September 15ApoloniavsKukësi100--------
Sunday September 23KukësivsBylis100--------
Sunday October 28KukësivsTeuta100--1-----
Saturday November 17FlamurtarivsKukësi100--1-----
Saturday December 01SkenderbeuvsKukësi100--------
Saturday February 16VllazniavsKukësi101--1-----
Saturday March 30KukësivsShkumbini100--------
Sunday April 07TeutavsKukësi100--1-----
Saturday April 13KukësivsTirana100--------
Sunday April 21BesavsKukësi100--------
Saturday April 27KukësivsFlamurtari100--------
Saturday May 11KukësivsSkenderbeu100--1-----
Games total1301--5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni862---3-----
Kategoria Superiore 2014-15Kukësi11----1-----
Kategoria Superiore 2013-14Tirana11----------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi77----6-----
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo88-1--5-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo1-1---------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo1037---3-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo1-1---------
Kategoria 1 2010-11Vlora------------
Kategoria 1 2010-11Gramshi22----2-----
U-21 InternationalsShqiperia U-2133----------
Superkupa 2010Dinamo11---1------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo927---------
Career Total5234181-120-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11VloraMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11GramshiMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMesfushor