HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EUROPA League 2010-11

Player Information - Edin FERIZOVIC

Personal data

Picture of Edin FERIZOVIC
Nationality:Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina
Name:Edin FERIZOVIC
Birthday (Age):12. Tetor 1977 (45)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Thursday July 15BesavsOlympiakos Piraeus100--------
Thursday July 22Olympiakos PiraeusvsBesa100--------
Games total200--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2012-13Beselidhja------------
Kategoria 1 2011-12Beselidhja------------
EUROPA League 2010-11Besa11----------
Kategoria Superiore 2010-11Besa77----4-----
Superkupa 2010Besa------------
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini1091---4-----
Kategoria Superiore 2009-10Apolonia17152---2-----
Career Total35323---10-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2012-132012-13BeselidhjaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12BeselidhjaMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11BesaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BesaMbrojtes
Superkupa 20102010BesaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ApoloniaMbrojtes