HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18

Player Information - Ledion RUCO

Personal data

Picture of Ledion RUCO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ledion RUCO
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 10/09/2017LushnjavsVllaznia010--------
Saturday, 10/02/2018LushnjavsVllaznia100--------
Saturday, 07/04/2018VllazniavsLushnja100--------
Games total210--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja211---------
Kategoria 1 2014-15Lushnja1-1---------
Kategoria Superiore 2013-14Lushnja523---1-----
Kategoria 1 2013-14Albpetrol------------
Kategoria 1 2012-13Lushnja------------
Kategoria 1 2011-12Lushnja22----------
Career Total1055---1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15LushnjaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14LushnjaSulmues
Kategoria 1 2013-142013-14AlbpetrolMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaMbrojtes