HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Alush GAVAZAJ

Personal data

Picture of Alush GAVAZAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Alush GAVAZAJ
Jersey Number:10
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 20/11/2016SkenderbeuvsKorabi010--1-----
Saturday, 26/11/2016LuftetarivsKorabi100--------
Wednesday, 30/11/2016VllazniavsKorabi100--------
Sunday, 04/12/2016KorabivsTeuta100--------
Saturday, 10/12/2016TiranavsKorabi100--------
Sunday, 18/12/2016PartizanivsKorabi100--1-----
Saturday, 28/01/2017KorabivsLaci101--------
Sunday, 12/02/2017LuftetarivsKorabi101--------
Saturday, 25/02/2017TeutavsKorabi100--------
Saturday, 04/03/2017KorabivsTirana100--------
Saturday, 18/03/2017KorabivsPartizani100--------
Saturday, 06/05/2017KorabivsTeuta101--------
Games total1113--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2016-17Korabi55-21-2-----
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni1515-2--2-----
Kategoria Superiore 2014-15Tirana------------
Career Total2020-41-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2016-172016-17KorabiMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15TiranaMesfushor