HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Sebino PLAKU

Personal data

Picture of Sebino PLAKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Sebino PLAKU
Birthday (Age):20. Maj 1985 (39)
Jersey Number:9
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 28/01/2017SkenderbeuvsFlamurtari101--------
Saturday, 06/05/2017SkenderbeuvsVllaznia101--------
Games total202--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2018-19Kamza------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2017-18Kamza11--1-------
Kupa e Shqiperise 2017-18Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2016-17Skenderbeu33-2--------
Kategoria Superiore 2016-17Korabi44--2-1----1
Kupa e Shqiperise 2016-17Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2015-16Skenderbeu3-3-1-------
Kategoria Superiore 2015-16Partizani321-1-----1-
Kupa e Shqiperise 2015-16Skenderbeu1-1---------
CHAMPIONS League 2012-13Skenderbeu11--1-1-----
Kategoria Superiore 2012-13Skenderbeu1111-28----1--
EUROPA League 2011-12Tirana------------
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti65132-1-----
Kategoria Superiore 2011-12Skenderbeu66-2312-----
EUROPA League 2010-11Tirana22----1-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana651-3-------
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari88-27-------
Kategoria Superiore 2009-10Tirana99-25-------
Career Total64577133416--111

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2018-192018-19KamzaSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2017-182017-18KamzaSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17KorabiSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
CHAMPIONS League 2012-132012-13SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13SkenderbeuSulmues
EUROPA League 2011-122011-12TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12SkenderbeuSulmues
EUROPA League 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10TiranaSulmues