HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 27 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Ambroz Kapaklija

Personal data

Picture of Ambroz Kapaklija
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ambroz Kapaklija
Birthday (Age):30. Nentor 1996 (26)
Jersey Number:20
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 29/08/2015TeutavsVllaznia010--------
Wednesday, 09/09/2015VllazniavsSkenderbeu010--------
Sunday, 27/09/2015VllazniavsLaci101--------
Wednesday, 18/11/2015VllazniavsTeuta010--------
Sunday, 06/12/2015KukësivsVllaznia010--------
Saturday, 19/12/2015TiranavsVllaznia010--------
Sunday, 13/03/2016VllazniavsTirana101--------
Sunday, 20/03/2016BylisvsVllaznia010--------
Saturday, 02/04/2016SkenderbeuvsVllaznia010--------
Sunday, 17/04/2016PartizanivsVllaznia101------1-
Monday, 25/04/2016VllazniavsFlamurtari101--------
Wednesday, 04/05/2016KukësivsVllaznia100------1-
Games total574------2-


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia5323------2-
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia2-2---------
Career Total7343------2-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMesfushor