HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 20 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E diel, 27. Shtator 2015 - 13:00 h

VllazniaLaci
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 27 Shtator 2015
Match Time :13:00 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi "Ismail Xhemali" - Pukë
Match referee(s):Olsi SOKOLI, Ermal BARUSHI, Nertil BREGASI, Blendi BRESHANI
 
Spektatore: 70
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 25' : Florind BARDULLA ( 1 )
  Gol
   • 44' : James ADENIYI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 17' : Santiago Daniel Martinez Roa ( 1 )
   • 23' : Semir HADZIBULIC ( 1 )
   • 59' : Stefan Cicmil ( 1 )
   • 79' : Erdenis GURISHTA ( 1 )
   • 10' : Emiliano CELA ( 1 )