HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 20 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Peter OLAYINKA

Personal data

Picture of Peter OLAYINKA
Name:Peter OLAYINKA
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 29/08/2015SkenderbeuvsKukësi100--------
Wednesday, 09/09/2015VllazniavsSkenderbeu100--1-----
Saturday, 12/09/2015TerbunivsSkenderbeu1002-------
Monday, 21/09/2015SkenderbeuvsTirana100--1-----
Saturday, 26/09/2015BylisvsSkenderbeu1001-------
Friday, 16/10/2015SkenderbeuvsTeuta1011-------
Sunday, 25/10/2015PartizanivsSkenderbeu101--------
Saturday, 31/10/2015SkenderbeuvsFlamurtari1001-------
Sunday, 08/11/2015SkenderbeuvsVllaznia1011-------
Thursday, 19/11/2015KukësivsSkenderbeu1001-------
Sunday, 22/11/2015SkenderbeuvsTerbuni101--------
Monday, 30/11/2015TiranavsSkenderbeu100--------
Thursday, 03/12/2015SkenderbeuvsBylis100--------
Sunday, 06/12/2015SkenderbeuvsLaci1011-------
Sunday, 13/12/2015TeutavsSkenderbeu101--------
Saturday, 19/12/2015SkenderbeuvsPartizani1001-------
Games total16069-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Skenderbeu99-410-2-----
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu44-2611---1-
Kategoria Superiore 2012-13Bylis11----2-----
Kupa e Shqiperise 2012-2013Bylis-------1----
Career Total1414-616151--1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisSulmues
Kupa e Shqiperise 2012-20132012-13BylisSulmues