HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E diel, 15. Shtator 2013 - 15:00 h

TiranaLushnja
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 15 Shtator 2013
Match Time :15:00 h
Match number :5
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Emirjon SINO, Ilir TARTARAJ, Blendi BRESHANI, Orges GRABOVA
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Tirana
Substitution min 46 ::Elvis SINA <-> Glorian HOXHASubstitution min 56 ::Jurgen MUMAJESI <-> Dorian KERCIKUSubstitution min 90 ::Denis KURTI <-> Mensur LIMANIPenallti min 28 ::Gentian MUCAKarton i verdhe min 43 ::Erando KARABECIKarton i verdhe min 74 ::Jurgen MUMAJESIKarton i verdhe min 80 ::Ardit PEPOSHI


Substitution min 46 ::Archi FATAKI <-> Fatjon TOPI Substitution min 74 ::Sermiran CELA <-> Gentian CELA Substitution min 84 ::Luka TEODOROVIC <-> Erlind KORRESHI Karton i verdhe min 22 ::Erion SULAKarton i verdhe min 45 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 64 ::Viktor GJYLAKarton i verdhe min 22 ::Erion SULAKarton i verdhe min 45 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 64 ::Viktor GJYLA
Lushnja
 Eventet
Penallti
 • 28' : Gentian MUCA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 43' : Erando KARABECI ( 1 )
  • 74' : Jurgen MUMAJESI ( 1 )
  • 80' : Ardit PEPOSHI ( 1 )
  • 22' : Erion SULA ( 1 )
  • 45' : Meglid MIHANI ( 1 )
  • 64' : Viktor GJYLA ( 1 )