HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 12 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Alechenwu ABRAHAM

Personal data

Picture of Alechenwu ABRAHAM
Nationality:Nigeria, Federal Republic of Nigeria, Federal Republic of
Name:Alechenwu ABRAHAM
Birthday (Age):26. Mars 1986 (34)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday January 30TeutavsVllaznia101--------
Saturday February 05VllazniavsShkumbini100--------
Sunday February 13FlamurtarivsVllaznia101--------
Sunday February 20ElbasanivsVllaznia100--------
Saturday February 26VllazniavsTirana100--------
Sunday March 06VllazniavsBesa101--------
Sunday March 20VllazniavsKastrioti101--------
Friday April 01ShkumbinivsVllaznia010--------
Monday April 11VllazniavsDinamo010--------
Saturday April 16LacivsVllaznia010--------
Wednesday April 20VllazniavsTirana100--------
Monday April 25VllazniavsElbasani100--------
Saturday April 30SkenderbeuvsVllaznia100--------
Games total1034--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Laci------------
Kategoria Superiore 2018-19Laci------------
Kategoria Superiore 2017-18Laci------------
Kategoria Superiore 2016-17Laci9452--11----
Kategoria 1 2014-15Mamurras------------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti77-11-2-----
Kategoria Superiore 2012-13Besa66----31----
EUROPA League 2011-12Tirana------------
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari99----3-----
EUROPA League 2010-11Tirana------------
Kategoria Superiore 2010-11Vllaznia7612--------
Kategoria Superiore 2009-10Tirana1412211-3-----
Career Total5244862-122----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17LaciMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15MamurrasMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13BesaMbrojtes
EUROPA League 2011-122011-12TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10TiranaMbrojtes