HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 16 Tetor 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Antonio MARKU

Personal data

Picture of Antonio MARKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Antonio MARKU
Birthday (Age):24. Mars 1992 (27)
Jersey Number:3
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday, 29/10/2014KukësivsVllaznia1011-------
Sunday, 02/11/2014VllazniavsTeuta100--11----
Sunday, 08/02/2015VllazniavsTirana100--------
Saturday, 14/02/2015FlamurtarivsVllaznia010--------
Sunday, 22/02/2015VllazniavsApolonia010--------
Sunday, 08/03/2015VllazniavsPartizani010--------
Sunday, 15/03/2015SkenderbeuvsVllaznia100----1---
Saturday, 21/03/2015KukësivsVllaznia100--------
Saturday, 04/04/2015VllazniavsTeuta100--1-----
Sunday, 12/04/2015TiranavsVllaznia100--------
Saturday, 18/04/2015VllazniavsFlamurtari100--------
Saturday, 25/04/2015ApoloniavsVllaznia100--------
Saturday, 02/05/2015ElbasanivsVllaznia100--------
Saturday, 09/05/2015VllazniavsLaci100--------
Sunday, 17/05/2015PartizanivsVllaznia100--------
Friday, 22/05/2015VllazniavsSkenderbeu100--------
Games total13311-211---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia44----2-----
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia981-1-------
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia1818-51-4-1-1-
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia22--1-1---1-
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia862-1-211---
Kupa e Shqiperise 2014-15Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi------------
Kategoria Superiore 2013-14Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia3211--------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo1010--1-2-----
U-19 InternationalsShqiperia U-1911----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Career Total5753465-1112-2-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
U-19 Internationals2010Shqiperia U-19Mbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes