HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kombetarja e Shqiperise
Parid Xhihani shenon dy gola ne fitore
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 19 Shtator 2009 18:02    pdfShtypEmail
parid_xhihani4Sulmuesi i Zaria, shqiptari parid Xhihani ka shenuar dy gola ne fitoren 3-1 te skuadres se tij ndaj Metalurgh Zaporishtia. Xhihani shenoi dy golat e pare te takimit ne minutat 6-te dhe 18-te duke i...
Lexo ma...
 
Zvonimir Soldo : “JO” Skelës
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 17 Shtator 2009 17:10    pdfShtypEmail
ervin_skelaTrajneri i Këlnit Zvonimir Soldo i ka mbyllur dyert kapitenit të kombëtares Shqiptare Ervin Skelës për një kalim të mundshëm në skuadrën e drejtuar nga ai.

“Nuk...
Lexo ma...
 
Grupi 1 / Danimarka zhgënjen, rivalët ndjekin
nga Klevis Bejkolli    E enjte, 10 Shtator 2009 14:59    pdfShtypEmail
hamdi_salihi_alb-dan 1-1Ekipi kombëtar i Danimarkës barazoi me shqipërinë në kualifikueset e kupës së botës, duke e vënë kryesimin e saj në grupin 1 në rrezik.

Pas barazimit në...
Lexo ma...
 
Shqiperia mund te gjobitet 30000 Franga
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 10 Shtator 2009 02:31    pdfShtypEmail
swiss_franc_logoPas takimit Shqiperi-Danimarke qe perfundoi 1-1, ne fushen e blerte te Stadiumit u turren shume femije dhe njerez te pa akorduar, dicka qe eshte ne kundershtim me rregullat e UEFA-s dhe FIFA-s. Per...
Lexo ma...
 
Kupa e Botes: Shqiperi – Danimarke 1-1
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 10 Shtator 2009 02:26    pdfShtypEmail
lorik_cana_bendtner_ndeshjaShqiperia ka vene ne pozite kryesuesen e Grupit 1 eliminator per kualifikimet ne Kampionatin Boteror, Danimarken duke i shkeputur nje pike, pas barazimit 1-1 

Skuadra e Shqiperise e filloi...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL