HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Cana & Saunderland ndalojnë Mancesterin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 04 Tetor 2009 11:35   pdfShtypEmail

lorikcana.mancester.j_saunderlan_2_2Skuadra e Saunderlandit  po bëhet një kockë e fortë edhe për skuadrat e mëdha. Me në krye kapitenin Cana djemtë e trajnerit Stiv Brus kanë mundur të dalin nga teatri i ëdrrave “Old Traford”, me një pik të fituar. “Macet e zeza”,  kanë qenë dy herë në avantazh dhe lojtarët e trajnerit Ferguson vetëm në minutën e 90-të kanë mundur të barazojnë me një autogol të Ferdinand. Lorik Cana ka zhvilluar një ndeshje shumë të mirë duke qenë një murë i pakalueshëm për djajtë e kuq.

Kel Naraci


busy
komente