HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018

Player Information - Armando SADIKU

Personal data

Picture of Armando SADIKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Armando SADIKU
Birthday (Age):27. Maj 1991 (33)
Jersey Number:10
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Monday September 05ShqiperivsMaqedoni1001-------
Friday March 24ItalivsShqiperi010--------
Tuesday September 05MaqedonivsShqiperi100--------
Monday October 09ShqiperivsItali100--------
Games total3101-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi22--1-------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi11-11-------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi----1-------
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi33-11-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani88--513-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21422-6-1-----
Kategoria Superiore 2009-10Gramozi1510518-41----
Ndeshje miqesoreShqiperi3-3-5-------
Career Total362610328191----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiSulmues
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiSulmues
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10GramoziSulmues
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues