HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 04 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Emanuel EGBO

Personal data

Picture of Emanuel EGBO
Nationality:Nigeria, Federal Republic of Nigeria, Federal Republic of
Name:Emanuel EGBO
Birthday (Age):27. Maj 1973 (50)

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Sunday August 16vs100------
Sunday August 23vs100------
Saturday August 29vs100------
Saturday August 29vs100------
Tuesday September 01vs100--1---
Wednesday September 02vs100------
Sunday September 06vs100------
Sunday September 13vs100--1---
Saturday September 19vs100------
Wednesday September 23vs101------
Saturday November 07vs010------
Saturday December 05vs100------
Sunday January 31vs100------
Saturday February 13vs100--3---
Saturday March 20vs100--2---
Sunday March 28vs1001-----
Games total15111-7---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kategoria Superiore 2011-12Bylis33----3---
Kategoria Superiore 2010-11Bylis55--1-2---
Kategoria 1 2009-10Bylis1111----3---
Career Total1919--1-8---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisPortier
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisPortier
Kategoria 1 2009-102009-10BylisPortier


Staff career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisTranjer
Kategoria Superiore 2015-162015-16TiranaTranjer
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14BylisTranjer