HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Bosko MILENKOVIC

Personal data

Picture of Bosko MILENKOVIC
Nationality:Serbia, Republic of Serbia, Republic of
Name:Bosko MILENKOVIC
Birthday (Age):10. Korrik 1984 (39)
Height:176 cm
Weight:73 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday August 31FlamurtarivsLaci100--1-----
Monday September 17LacivsKastrioti100--------
Monday September 24SkenderbeuvsLaci100--------
Sunday October 07VllazniavsLaci100--1-----
Sunday November 25LacivsTeuta100--------
Sunday December 02TiranavsLaci100--------
Friday March 01LacivsSkenderbeu100--------
Saturday March 30ApoloniavsLaci100--------
Sunday April 07LacivsBylis010--------
Friday April 12LuftetarivsLaci100--------
Saturday April 27LacivsShkumbini010--------
Friday May 03TeutavsLaci100--------
Games total1020--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2012-13Laci532---2-----
Kategoria Superiore 2011-12Laci10912--2-1---
Kategoria Superiore 2010-11Laci99-1--1-----
Career Total242133--5-1---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11LaciMbrojtes