HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 08 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Renaldo RAMA

Personal data

Picture of Renaldo RAMA
Name:Renaldo RAMA
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 11ApoloniavsDinamo1001-------
Saturday September 17ShkumbinivsApolonia100--------
Saturday September 24ApoloniavsLaci1001-1-----
Saturday October 01KamzavsApolonia1011-------
Sunday October 16ApoloniavsTeuta100--1-----
Saturday March 03ApoloniavsShkumbini100--------
Sunday March 11LacivsApolonia100--------
Saturday March 24TeutavsApolonia100--------
Sunday April 08TiranavsApolonia100--------
Saturday April 14ApoloniavsFlamurtari100--------
Saturday April 21VllazniavsApolonia100--------
Wednesday April 25ApoloniavsBylis1001-------
Sunday April 29PogradecivsApolonia100--------
Saturday May 05SkenderbeuvsApolonia100--------
Saturday May 12ApoloniavsTomori100--------
Games total15014-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi1-1---------
Kategoria Superiore 2012-13Apolonia22--2-1-----
Kategoria Superiore 2011-12Apolonia77--4-2-----
Career Total1091-6-3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13ApoloniaSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12ApoloniaSulmues