HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E diel, 11. Shtator 2011 - 16:00 h

ApoloniaDinamo
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 11 Shtator 2011
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loni Papuçiu" - Fier
Match referee(s):Proletar PUTO, Laver ALLA, Robert SHOSHI, Gazmend BIMI
 
Spektatore: 3.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 61' : Julian GERXHO ( 1 )
 • 8' : Renaldo RAMA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 90-4' : Armando MEHMETAJ ( 1 )
  • 32' : Besmir ARIFAJ ( 1 )
  • 36' : Asion DAJA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
   • 58' : Asion DAJA ( 1 )

    Permbledhja

   90+4-Perfundone ndeshja me fitoren e vendasve me rezultatin e paster 2-0

   90+4-Mehmetaj ndeshkohet me te verdh

   90-Arbitri kater jep kater minuta shtese

   90-Largohet Arifaj dhe aktivizohet

   89-Largohet Kasa aktivizohet Agastra per Apolonin

   86-Ofejen largon nga zona e tij topin duke larguar rrezikun nga porta e tij

   85-Ribaj zihet ne pozicione jashte loje

   65-Arbitri nderpret lojen per tu freskuar lojtaret per shkakt te temperaturave te larta

   61-Gerxho shenon golin e dyte per Apolonin nga ekzekutimi i nje goditje denimi prej afro 35-metra

   58-Daja ndeshkohet me kartonin e dyte te verdh. Ne kete menyre ai ka lene fushen e lojes duke i nxjerr te kuqen arbitri Alla

   53-Daja nderhyne ashper ndaj Da Silvas dhe merr paralajmerimin e fundit nga gjyqtari kryesor Alla

   52-Daja shkakton faull ne sulme duke i dhene pak frymemarrje mbrojtjes firake

   50-Hidhen sende te forta ne fushen e lojes. Arbitri Alla merre nje shishe plastike te cilen e dergon te gjyqtari i kater

   48-Dinamo tregohet me agresive ne kete pjese te dyte

   46-Largohet Capja dhe ne vend te tij Imami

   Fillon pjesa e dyte

   45+3-Perfundone pjesa e pare me rezultatin 1-0 ne favor te vendasve

   45-Arbitri kater jepe tre minuta shtese

   45-Da Silva shkakton faull ne sulme

   40-Agim Meto shenon gol, por me pare ka shkaktuar faull sipas arbitrit Alla dhe ne kete menyre goli eshte i parregullt

   36-Daja ndeshkohet me karton te verdh

   35-Ribaj i vetem me Osmanin nuk ka mundur te shenoje golin e dyte per Apolonin

   32-Arifaj ndehskohet me karton te verdh per protesta

   32-Dinamo pretendon per njembedhjetemetersh, por nuk ka te njetin mendim arbitri Alla

   29-Portieri Alfred Osmani probleme me thumbat e kepuceve. Me ndihmen e stafit teknik dinamovit gjithcka rregullohet

   25-Largohet Maringlen Kapaj dhe ne vend te tij Erion Hoti

   25-Ndalohet loja nga arbitri kyesor Laver Alla per ti ardhur ne ndihme lojtareve per tu freskuar per shkak te temperaturave te larta

   22-Ribaj zihet ne pozicione jashte loje

   20-Andi Ribaj gjuan bukur brenda zones, por ne te njten menyre i pergjigjet dhe portieri Osmani

   19-Rast i mire per Dinamon, por portieri firak pret ne menyre spektakolare duke shpetuar porten e tij nga nje gole i sigurte

   16-Faull ne favorin e Apolonise

   8-Renaldo Rama kalon ne avantazh ekipin e Apolonise

   Topin e pare e luajne vendasit

   Fillon pjesa e pare