HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 28 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Valon BAJGORA

Personal data

Picture of Valon BAJGORA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Valon BAJGORA
Birthday (Age):19. Shtator 1983 (39)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 16FLAMURTARIvsFERIZAJ100--------
Saturday August 22KEK-UvsFLAMURTARI100--------
Sunday August 30FLAMURTARIvsVELLAZNIMI100--------
Wednesday September 02FLAMURTARIvsBESA100--1-----
Saturday September 05DRENICAvsFLAMURTARI100--------
Sunday September 13FLAMURTARIvsPRISHTINA100--------
Saturday September 19HYSIvsFLAMURTARI100--------
Wednesday September 23FLAMURTARIvsGJILAN100--------
Sunday September 27TREPCAvsFLAMURTARI100--------
Sunday March 14FLAMURTARIvsHYSI100--------
Games total1000--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11FLAMURTARI------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10FLAMURTARI66----1-----
Career Total66----1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11FLAMURTARIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10FLAMURTARIPLAYERS