HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Enis FERLUSHKAJ

Personal data

Picture of Enis FERLUSHKAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Enis FERLUSHKAJ
Birthday (Age):28. Maj 1989 (35)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 29KamzavsAda100--------
Wednesday September 02AdavsBurreli100--1-----
Saturday September 12LushnjavsAda100--1-----
Saturday September 19AdavsPartizani101--------
Saturday September 26GramshivsAda101--------
Saturday October 03AdavsBilisht Sport010--------
Saturday October 17ElbasanivsAda100--1-----
Saturday October 31BylisvsAda100--------
Saturday November 21LuftetarivsAda100--------
Saturday November 28AdavsBeselidhja100--------
Saturday December 05AdavsTurbina100--------
Saturday December 12MemaliajvsAda100--------
Saturday December 19AdavsPogradeci100--------
Saturday January 30AdavsKamza100--------
Saturday February 06BurrelivsAda100--------
Saturday February 13AdavsLushnja100--------
Saturday February 20PartizanivsAda100--------
Saturday February 27AdavsGramshi100--1-----
Saturday March 06Bilisht SportvsAda100--------
Saturday March 20AdavsElbasani100--------
Saturday March 27SkraparivsAda100--------
Games total2012--4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Ada------------
Kategoria 1 2013-14Ada------------
Kategoria 1 2012-13Ada------------
Kategoria 1 2011-12Ada33--1-------
Kategoria 1 2009-10Ada10911--4-----
Career Total1312111-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15AdaMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14AdaMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13AdaMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12AdaMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10AdaMbrojtes