HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Franci BUFASI

Personal data

Picture of Franci BUFASI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Franci BUFASI
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday September 02TurbinavsLushnja100--1-----
Saturday September 12LushnjavsAda100--1-----
Saturday September 26LushnjavsPogradeci100--1-----
Saturday October 17MemaliajvsLushnja100--1-----
Saturday October 24LushnjavsBurreli100--------
Saturday October 31Bilisht SportvsLushnja100--------
Saturday November 07LushnjavsGramshi100--------
Saturday November 21PartizanivsLushnja100--------
Saturday November 28LushnjavsBylis100--------
Saturday December 05SopotivsLushnja100--------
Saturday January 30LuftetarivsLushnja100--1-----
Saturday February 13AdavsLushnja100--------
Games total1200--5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja11----------
Kategoria 1 2014-15Pogradeci------------
Kategoria 1 2013-14Pogradeci--------1---
Kategoria 1 2012-13Lushnja------------
Kategoria 1 2011-12Lushnja33-1--11----
Kategoria 1 2010-11Lushnja22----1-----
Kategoria 1 2009-10Lushnja55----5-----
Career Total1111-1--711---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15PogradeciMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14PogradeciMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10LushnjaMbrojtes