HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Renato SULA

Personal data

Picture of Renato SULA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Renato SULA
Birthday (Age):06. Korrik 1986 (38)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 03LacivsDinamo100--------
Sunday October 18TeutavsLaci100--------
Saturday October 31ShkumbinivsLaci010--------
Saturday December 05GramozivsLaci010--------
Saturday December 12LacivsBesa010--------
Wednesday December 16ApoloniavsLaci010--------
Thursday December 24DinamovsLaci010--------
Games total250--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2013-14Kamza-----------1
Kategoria 1 2012-13Lushnja------------
Kategoria 1 2011-12Lushnja22-1--1-----
Kategoria Superiore 2009-10Laci211---------
Kategoria 1 2009-10Turbina22--2-1-----
Career Total65112-2----1

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2013-142013-14KamzaMesfushor
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10LaciSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10TurbinaSulmues