HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 8 - E shtunë, 05. Nentor 2011 - 17:00 h

VllazniaBylis
33

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 05 Nentor 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Enea JORGJI, Blerim ZIRI, Rudin PRECA, Emigers GANCI
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:dry

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Penallti
  • 34' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  • 48' : Amarildo DIMO ( 1 )
  Demtim
  • 53' : Amarildo BELISHA ( 1 )
  • 89' : Amarildo DIMO ( 1 )
  Gol
  • 104' : Armando VAJUSHI ( 1 )
  • 50' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  • 102' : Kiro RISTEVSKI ( 1 )
  • 84' : Dusan POPOVIC ( 1 )
  Karton i kuq
  • 48' : Sadush DANAJ ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 26' : Xhevahir SUKAJ ( 1 | Faull )
   • 76' : Arsen HAJDARI ( 1 | Faull )
   • 77' : Dritan SMAJLI ( 1 | Faull )
   • 107' : Dusan POPOVIC ( 1 | Faull )
   • 51' : Shkelzen KELMENDI ( 1 | Faull )
   • 80' : Fjodor XHAFA ( 1 | Faull )