HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E shtunë, 22. Tetor 2011 - 15:00 h

FlamurtariVllaznia
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 22 Tetor 2011
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Flamurtari" - Vlorë
Match referee(s):Rudin PRECA, Enea JORGJI, Emigers GANCI
 
Spektatore: 5.100
Weather:dry
Fieldcondition:dry

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
  • 62' : Florind BARDULLA ( 1 )
  Gol
  • 3' : Gerhard PROGNI ( 1 )
   Karton i kuq
    • 84' : Arsen SYKAJ ( 1 | Faull )
    Karton i verdhe
    • 30' : Franc VELIU ( 1 | Faull )
    • 35' : Ndricim SHTUBINA ( 1 | Simulim )
    • 61' : Bruno TELUSHI ( 1 | Faull )
    • 92' : Nijas LENA ( 1 | Simulim )
    • 21' : Amarildo BELISHA ( 1 | Faull )
    • 35' : Olsi GOCAJ ( 1 )
    • 72' : Gavrilo PETROVIC ( 1 | Faull )

     Permbledhja
    90+3- Perfundon ndeshja me fitoren e Flamurtarit 1-0

    90+2- Lena merr karton te verdhe per simulim

    90-Arbitri akordon 3-minuta shtese

    89-Rast i mire per te ruin Hajdari, por gjuajtja e tije perfundon jashte

    84-Karton i kuq per Sykajn si lojtar i fundit

    78-Zevendesimi i fundit per Flamurtarin. Del Hysa futet Idrizaj

    75-Nderhyrje e dyshimte e Hajdarit mbi Prognin ne zonen shkodrane

    73-Veliu ekzekuton goditjen e lire,Vujadinovic devijon ne goditje nga kendi

    72-Karton i verdhe per Petrovic

    72-Zevendesimi i dyte ne radhet e Flamurtarit. Del Shtupina futet Arberi

    71-Sukaj humbet nje rast ideal me porten bosh pas gabimit te Spahos

    70-Goditje nga kendi per Flamurtarin

    67-Zevendesim tek Vllaznia. Del Tafa futet Hajdari

    66-Tjeter faull i Shtupines ndaj Gocajt

    64-Zevendesim edhe per Vllaznine. Hyne ne fushen e lojes Djepaxhia ne vend te Bardulles te demtuar

    63-Bardulla nuk mund te vazhdoj me lojen pasi eshte demtuar

    61-Karton i verdhe per Telushin e sapo futur. Faull mbi Bardullen

    60-Goditje e lire e Veliut teper e gabuar

    57-Nderrim ne radhet vlonjate. Largohet Brkic futet Telushi

    56-Gjuan Hysa pret Vujadinovic

    55-Gjuan Belisha pret Spaho

    53-Progni gjuan nga hyrja e zones, por topi perfundon jashte

    47-Rast i mire per Vajushin, por topi perfundon jashte

    46-Fillon pjesa e dyte

    45+1-Jorgji mbyll ndeshjen 15 sekonda me pare dhe nuk lejon goditjen nga kendi te Vllaznise

    45+1-Goditje nga kendi per Vllaznine

    45-Vjen goditja e gjashte nga kendi per Flamurtarin

    42-Goditje e lire per Vllaznine.Kroson Gocaj, por topi perfundon jashte

    37-Gjuan Sukaj nga larg dhe topi perfundon jashte afer shtylles se majte te Spahos

    35-Shtupina merr karton te verdhe per simulim ne zonen shkodrane

    33-Progni godet brenda zones, por mbrojtja shkodrane devijon topin ne goditje nga kendi

    30-Karton i verdhe per Veliun. Faull mbi Sukajn

    26-Ndalet loja.Brkic gjendet i demtuar ne mesin e fushes

    22-Goditje nga kendi per Flamurtarin

    21-Vjen karton i verdhe per Belishen

    17-Vazhdojne nderhyrjet e renda te lojtareve vlonjate. Arbitri çuditerisht nuk nderhyne

    16-Nderhyrje e rende e Kuqit ndaj Belishes

    12-Gjuan Sukaj, devijon barrikada dhe Spaho me veshtiresi e largon ne goditje nga kendi

    11-Goditje e lire per Vllaznine

    3-Topi perplaset ne shtylle dhe goditet nga Progni qe shenon golin e pare

    2-Goditje e lire per Flamurtarin

    1-Fillon ndeshja