HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Te ndryshme
Legjionarët/ Llullaku shënon golin e parë në Rumani
nga AlbaniaSoccer    E premte, 26 Korrik 2013 20:18    pdfShtypEmail
azdren llullakuAzdren Llullaku ka shënuar golin e parë për këtë sezon në kampioatin rumun. Sulmuesi kosovar, pjesë e lojtarëve të përzgjedhur nga Xhani De Biazi për skuadrën kuqezi, e ka nisur mjaft...
Lexo ma...
 
Europa League/ Metalurg Donjeck, rivali i Kukësit në “play-off"
nga AlbaniaSoccer    E premte, 26 Korrik 2013 08:54    pdfShtypEmail
ball goalShorti i ka rezervuar Kukësit një kundërshtar shumë të fortë në raundin e tretë, ose ndryshe të quajtur ndeshjet e "play-off"-it të Ligës së Europës. Fjala është për Metalurg...
Lexo ma...
 
Angli/ WBA insiston për të marrë Armando Sadikun
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 25 Korrik 2013 19:45    pdfShtypEmail
armando sadikuTrajneri i WBA-së në Premier League, Steve Klark, i ka bërë një ofertë të dytë më të mirë klubit zviceran Lugano, për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku.

“Kam folur...
Lexo ma...
 
Zvicër/ Debuton me gol Gjelbrim Taipi
nga AlbaniaSoccer    E diel, 21 Korrik 2013 23:04    pdfShtypEmail
gjelbrim taipiGjelbrim Taipi e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e tij në Zvicër. Shqiptaro-maqedonasi ka shënuar në debutim për skuadrën e Wilit, ekip ku është transferuar këtë verë pasi la...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL