HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 06 Prill 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kukësi35201503475
2up(3)Partizani35191422871
3down(2)Skenderbeu3521862371
4same(4)Luftetari35101114-941
5up(6)Teuta35101015-540
6down(5)Vllaznia3581512-639
7up(9)Tirana3581413-338
8down(7)Flamurtari35111014437
9down(8)Laci3591016-1337
10same(10)Korabi352726-5313


Kampion - Liga e Kampioneve Europa Lige Kategoria e Pare 


Point additions/deductions:
* FSHF denon Flamurtarin me -6 pike per borxhe ndaj lojtareve.