HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 25 Gusht 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Edy BOYOM

Personal data

Picture of Edy BOYOM
Name:Edy BOYOM
Jersey Number:44
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 17/09/2016LuftetarivsKorabi100--------
Saturday, 24/09/2016SkenderbeuvsLuftetari100--------
Saturday, 01/10/2016LuftetarivsLaci100--------
Wednesday, 12/10/2016LuftetarivsVllaznia100--------
Saturday, 05/11/2016LuftetarivsPartizani100--------
Sunday, 20/11/2016LuftetarivsFlamurtari100--------
Saturday, 26/11/2016LuftetarivsKorabi100--------
Sunday, 04/12/2016LacivsLuftetari1001-------
Saturday, 10/12/2016VllazniavsLuftetari100--------
Sunday, 18/12/2016TiranavsLuftetari100--------
Thursday, 22/12/2016LuftetarivsKukësi100--------
Saturday, 28/01/2017LuftetarivsPartizani100--------
Sunday, 12/02/2017LuftetarivsKorabi100--1-----
Saturday, 25/02/2017LuftetarivsLaci100--------
Saturday, 04/03/2017LuftetarivsVllaznia100--------
Sunday, 12/03/2017TeutavsLuftetari100--------
Sunday, 19/03/2017LuftetarivsTirana100--------
Saturday, 06/05/2017LacivsLuftetari100--------
Saturday, 20/05/2017TiranavsLuftetari100--------
Games total19001-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2016-17Luftetari1212--2-1-----
Career Total1212--2-1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2016-172016-17LuftetariMbrojtes