HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Ambroz Kapaklija

Personal data

Picture of Ambroz Kapaklija
Nationality: Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name: Ambroz Kapaklija
Birthday (Age): 30. Nentor 1996 (27)
Jersey Number: 20
Player Position: Mesfushor

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Saturday, 29/08/2015 Teuta vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Wednesday, 09/09/2015 Vllaznia vs Skenderbeu 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday, 27/09/2015 Vllaznia vs Laci 1 0 1 - - - - - - - -
Wednesday, 18/11/2015 Vllaznia vs Teuta 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday, 06/12/2015 Kukësi vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Saturday, 19/12/2015 Tirana vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday, 13/03/2016 Vllaznia vs Tirana 1 0 1 - - - - - - - -
Sunday, 20/03/2016 Bylis vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Saturday, 02/04/2016 Skenderbeu vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday, 17/04/2016 Partizani vs Vllaznia 1 0 1 - - - - - - 1 -
Monday, 25/04/2016 Vllaznia vs Flamurtari 1 0 1 - - - - - - - -
Wednesday, 04/05/2016 Kukësi vs Vllaznia 1 0 0 - - - - - - 1 -
Games total 5 7 4 - - - - - - 2 -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20 Vllaznia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2018-19 Vllaznia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2017-18 Vllaznia - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2016-17 Vllaznia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2016-17 Vllaznia - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2015-16 Vllaznia 5 3 2 3 - - - - - - 2 -
Kupa e Shqiperise 2015-16 Vllaznia 2 - 2 - - - - - - - - -
Career Total 7 3 4 3 - - - - - - 2 -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kupa e Shqiperise 2019-20 2019-20 Vllaznia Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-19 2018-19 Vllaznia Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-18 2017-18 Vllaznia Mesfushor
Kategoria Superiore 2016-17 2016-17 Vllaznia Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-17 2016-17 Vllaznia Mesfushor
Kategoria Superiore 2015-16 2015-16 Vllaznia Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-16 2015-16 Vllaznia Mesfushor