HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kosova
Raiffeisen Superliga/ Prishtina festoi titullin e kampionit, Llamkos Kosova në barazh
nga AlbaniaSoccer    E diel, 02 Qershor 2013 23:09    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesSkuadra e Prishtinës e ka festuar titullin e dytë radhazi në Raiffeisen Superligë. Në ndeshjen e fundit të këtij kampionati, bardhekaltrit kanë shënuar fitore në duel me Trepçën’89...
Lexo ma...
 
Në fokus/ Kongresi i FIFA-së “harron” Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E diel, 02 Qershor 2013 07:53    pdfShtypEmail
fifa_logo-newEdhe Kongresi i FIFA-së, i mbajtur në Mauritius, sikurse Komitetit Ekzekutiv i FIFA-së nuk ka biseduar farë për çështjen e Kosovës. Sipas uebfaqes zyrtare të FIFA-së në këtë kongres...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosovës/ Prishtina-Ferizaj, finalja e Digitalb Kupës
nga AlbaniaSoccer    E premte, 31 Maj 2013 19:43    pdfShtypEmail
kupa_kosovesTashmë dihen dy skuadrat finaliste të edicionit të sivjetmë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Pas Prishtinës, e cila e siguroi finalen, të mërkurën, duke e mposhtur Fushë...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Ekipet mysafire fitojnë
nga AlbaniaSoccer    E diel, 26 Maj 2013 21:20    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesSot janë zhvilluar katër ndeshje të javës së 32-të në Raiffeisen Superligë. Në të gjitha këto sfida fitoreve iu gëzuan skuadrat që ishin në cilësi të mysafirit. Tri skuadrat që po...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL