HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Maj 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kosova
Raiffeisen Superliga/ Drita e njoftoi me humbje liderin, Vëllaznimi fitoi me vështirës
nga AlbaniaSoccer    E diel, 14 Tetor 2012 19:41    pdfShtypEmail
trepca_prishtina_0_0Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në derbin e javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Trepçën’89, me rezultat 2:1, në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, në një...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Trepça fiton si vendase, Besa e Hysi arkëtojnë pikë si mysafire
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 13 Tetor 2012 18:16    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesFutbollistët e Trepçës kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Kosovën e Vushtrrisë, me rezultat 1:0, në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Kësisoj...
Lexo ma...
 
Kosova/ Vokrri ftohet në debatin "Futbolli është më shumë se lojë"
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 11 Tetor 2012 17:05    pdfShtypEmail
fadil_vokrriMe ftesë të Klubit Diplomatik të Gjenevës, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri do të marrë pjesë në konferencën debat me temën: “Futbolli është më shumë se lojë”.

Në këtë...
Lexo ma...
 
Kupa e Kosoves/ U tërhoq shorti për rrethin e parë
nga AlbaniaSoccer    E martë, 09 Tetor 2012 16:30    pdfShtypEmail
kupa_kosovesDje ne ambjentet e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës. Shorti u tërhoq në mungesë të përfaqësuesve të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL