HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2013-14

Player Information - Orijon XHEMALAJ

Personal data

Picture of Orijon XHEMALAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orijon XHEMALAJ
Birthday (Age):06. Korrik 1989 (35)
Player Position:Mesfushor

Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Kamza------------
Kategoria 1 2013-14Kamza------------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo7523--1-----
Kategoria Superiore 2011-12Teuta1-1---------
Kategoria Superiore 2010-11Teuta93611-------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Teuta9722--1-----
Career Total26151161-2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15KamzaMesfushor
Kategoria 1 2013-142013-14KamzaMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12TeutaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11TeutaSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10TeutaSulmues