HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Eduard TANUSHI

Personal data

Picture of Eduard TANUSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Eduard TANUSHI
Birthday (Age):20. Qershor 1983 (41)
Jersey Number:18
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 01TiranavsLaci101--------
Saturday September 14LacivsPartizani0101-------
Wednesday September 18LushnjavsLaci010--------
Sunday September 22LacivsBylis100--------
Saturday September 28VllazniavsLaci010--1-----
Sunday October 06SkenderbeuvsLaci010--------
Friday October 18LacivsFlamurtari101--------
Saturday October 26TeutavsLaci101--------
Sunday November 03LacivsKukësi1001-------
Sunday November 24LacivsTirana100--------
Sunday December 08LacivsLushnja1001-1-----
Saturday February 01BesavsLaci100--------
Saturday February 22LacivsTeuta010--1-----
Sunday March 23LacivsVllaznia010--1-----
Saturday April 12BesavsLaci010--1-----
Saturday April 26KukësivsLaci010--------
Games total8833-5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Laci85313-5-----
Kategoria Superiore 2012-13Kastrioti1-1---1-----
Kategoria Superiore 2011-12Pogradeci87111-5-----
Kategoria 1 2010-11Pogradeci11----------
Career Total1813524-11-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14LaciSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12PogradeciSulmues
Kategoria 1 2010-112010-11PogradeciSulmues